RN731JTTD8872D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8872D25
Description
RES 88.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Mounting Feature :
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
88.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD8872D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8872D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C