RN731JTTD8872D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8872D100
Description
RES 88.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Resistance :
88.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
2
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8872D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8872D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C