RN731JTTD8872B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8872B25
Description
RES 88.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
88.7kOhms
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8872B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8872B25
RN73 Series, Thin Film, 88.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C