RN731JTTD8871D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8871D25
Description
RES 8.87K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistance :
8.87kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
yes
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8871D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8871D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C