RN731JTTD8871C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8871C25
Description
RES 8.87K OHM 0.25% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%