RN731JTTD8870F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8870F100
Description
RES 887 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
887Ohm
RN73
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8870F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8870F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 887Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C