RN731JTTD8870F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8870F10
Description
RES 887 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
887Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD8870F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8870F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 887Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C