RN731JTTD8870B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8870B25
Description
RES 887 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
887Ohm
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD8870B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8870B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 887Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C