RN731JTTD87R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD87R6F50
Description
RES 87.6 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
87.6Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD87R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD87R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 87.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C