RN731JTTD87R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD87R6F25
Description
RES 87.6 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
87.6Ohm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW