RN731JTTD8762F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8762F25
Description
RES 87.6K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
87.6kOhm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD8762F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8762F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 87.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C