RN731JTTD8762C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8762C50
Description
RES 87.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount :
yes
Resistance :
87.6kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD8762C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8762C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 87.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C