RN731JTTD8761F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8761F25
Description
RES 8.76K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
8.76kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm