RN731JTTD8761F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8761F10
Description
RES 8.76K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.76kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD8761F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8761F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C