RN731JTTD8761C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8761C25
Description
RES 8.76K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.76kOhm
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C