RN731JTTD8761C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8761C10
Description
RES 8.76K OHM 0.25% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Resistance :
8.76kOhm
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W