RN731JTTD8761B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8761B50
Description
RES 8.76K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
8.76kOhm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Datasheets
RN731JTTD8761B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8761B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C