RN731JTTD8761B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8761B25
Description
RES 8.76K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.76kOhm