RN731JTTD8761B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8761B05
Description
RES 8.76K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
8.76kOhm
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD8761B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8761B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C