RN731JTTD8760F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8760F50
Description
RES 876 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Resistance :
876Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8760F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8760F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 876Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C