RN731JTTD8760F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8760F25
Description
RES 876 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
876Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8760F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8760F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 876Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C