RN731JTTD8760F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8760F100
Description
RES 876 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
876Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
EAR99
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD8760F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8760F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 876Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C