RN731JTTD8760D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8760D100
Description
RES 876 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
876Ohm