RN731JTTD8760C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8760C10
Description
RES 876 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
876Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD8760C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8760C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 876Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C