RN731JTTD8760B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8760B50
Description
RES 876 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
876Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C