RN731JTTD8760B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8760B25
Description
RES 876 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
876Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD8760B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8760B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 876Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C