RN731JTTD8760B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8760B05
Description
RES 876 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
876Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C