RN731JTTD86R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD86R6F25
Description
RES 86.6 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
86.6Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD86R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD86R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C