RN731JTTD86R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD86R6D50
Description
RES 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
86.6Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD86R6D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD86R6D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C