RN731JTTD86R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD86R6D100
Description
RES 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
86.6Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD86R6D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD86R6D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C