RN731JTTD86R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD86R6B50
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
86.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD86R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD86R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C