RN731JTTD86R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD86R6B25
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
86.6Ohm
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C