RN731JTTD8662F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8662F50
Description
RES 86.6K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
86.6kOhm
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8662F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C