RN731JTTD8662F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8662F100
Description
RES 86.6K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
86.6kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD8662F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C