RN731JTTD8662D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8662D100
Description
RES 86.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
2
Case Code (Imperial) :
Resistance :
86.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8662D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C