RN731JTTD8662C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8662C50
Description
RES 86.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
86.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8662C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C