RN731JTTD8662B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8662B25
Description
RES 86.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
86.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W