RN731JTTD8661F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8661F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%