RN731JTTD8661F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8661F25
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.66kOhm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD8661F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C