RN731JTTD8661D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8661D25
Description
RES 8.66K OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.66kOhm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD8661D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C