RN731JTTD8661D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8661D100
Description
RES 8.66K OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.66kOhm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C