RN731JTTD8661D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8661D10
Description
RES 8.66K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.66kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W