RN731JTTD8661C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8661C50
Description
RES 8.66K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
8.66kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD8661C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C