RN731JTTD8661B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8661B50
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
8.66kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8661B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C