RN731JTTD8661B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8661B25
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
8.66kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD8661B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C