RN731JTTD8660F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8660F50
Description
RES 866 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
866Ohm
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8660F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C