RN731JTTD8660F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8660F25
Description
RES 866 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
866Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD8660F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C