RN731JTTD8660D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8660D50
Description
RES 866 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
866Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8660D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C