RN731JTTD8660D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8660D25
Description
RES 866 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
yes
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
866Ohm
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8660D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C