RN731JTTD8660D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8660D100
Description
RES 866 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
RN73
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%